Workshop o včelách pro nejmenší děti

Kde a jak vzniká med, ze kterého se pečou perníky? Jak včely bzučí? Proč jsou tak důležité a jak vypadají úplně zblízka? V zahradě Klementinky čeká na děti od tří let hodinu a půl dlouhý interaktivní workshop na principech zážitkové a přírodní pedagogiky. Povede jej zkušená lektorka z pražského Dětského klubu Mimósa. Děti si vyzkouší práci s přírodními materiály, zapojí všechny smysly, užijí si pohybové hry a vyrobí si včelu z včelího vosku.

Hledali jsme aktivitu, kterou bychom mohli v Klementince nabídnout nejmenším dětem. A kde jinde by se měly dozvědět něco o včelách než v Klementince, kde máme opravdové úly,“ říká koordinátorka komunitního centra Hana Kružíková, která věří, že termín v posledním týdnu před prázdninami by mohl pomoci maminkám. „O děti bude hodinu a půl postaráno. V době poznamenané lítým bojem o poshánění všech potřeb do školky nebo školy se hodí každá chvilka v klidu. Maminky ji samozřejmě mohou využít i třeba k posezení s kávou u nás v suterénu,“ dodává Kružíková.

Workshop trvá 90 minut a je vhodný pro děti od 3 do cca 7 let, mladší mohou dorazit v doprovodu rodiče. Cena 130 Kč. Rezervace na info@klementinka.cz nebo +420 703 434 262.