Zvítězí EuroVlci, Sushici nebo Simba? Začal druhý turnus tábora

Tři týmy dětí svádí od pondělí 15. srpna v prostorách Komunitního centra Klementinka bitvu kontinentů. Každý den čelí sportovním výzvám a pomyslně spolu soupeří coby zástupci Evropy (pod jménem EuroVlci), Asie (Sushici) a Afriky (Simba) ve stylu televizní soutěže Survivor. Ta vygraduje v pátek 19. srpna diciplínou Spartan Race s oblíbenou zábavou plnou barev Color Run.

Nejvíc mě zatím bavilo kolo štěstí,“ vyzdvihla z prvního dne jedenáctiletá Stella Malátová hru, v níž šlo vedle sportovní dravosti také o soutěživost a náhodu. “Těším se ale hlavně na celodenní výlet, kdy půjdeme na laser game,” dodala.

Čtyřiadvacet dětí od šesti do čtrnácti let si od pondělí do pátku stihne užít také podvečerní opékání buřtů ve finské kotě nebo vodní hrátky na boleslavském koupališti. Letos jde o poslední sportovní příměstský tábor v Klementince ve spolupráci s Fotbalovou akademií Karla Kozmy. Po prázdninách na ně ale opět naváže se zčásti stejnými vedoucími sportovní kroužek. Začíná 12. září a koná se každé pondělí od 16:00 do 17:15, 19. prosince vygraduje olympiádou.

/foto Zdeněk Kolín/