Boleslav čeká 11. ročník Sportovních her seniorů

Už příští týden odstartují v Mladé Boleslavi oblíbené seniorské hry. V pondělí 19. září v 9:30 je zahájí na zahradě Komunitního centra Klementinka seniorský víceboj, v němž jde spíše než o výkon, o zábavu a společné setkání. Soutěží se totiž v šesti disciplínách, mezi kterými nechybí techničtější hod na basketbalový koš nebo kop na branku, ale ani soutěže spíše o trpělivosti či zručnosti jako minigolf, pétanque, ruské kuželky nebo házení kroužků na kužely.

Nejlepší ze sportovců nad 60 let se mohou těšit na medaile, diplomy a odměny, které věnovaly Městský bazén Mladá Boleslav, Sport Laurýn, Relax jóga Marcely Kafkové nebo Kultura města Mladá Boleslav. Uděleny budou ceny ve třech věkových kategoriích, cena fair play a pro nejstaršího účastníka.

Úplnou novinkou pak bude soutěž dvojic. “Napadlo nás, že by to mohlo ještě víc podpořit vzájemné fandění a vůbec dobrou náladu při hrách. Jako dvojice se budou moci přihlásit dvě ženy, dva muži nebo smíšený pár nehledě na jejich věk,” vysvětlila koordinátorka Komunitního centra Klementinka Hana Kružíková, které s organizací her pomáhá neúnavný boleslavský sportovec Jiří Kukla. Role hlavního rozhodčího a také moderátora se ujme legendární sudí Pavlín Jirků zvaný Paša.

Po skončení klání mohou soutěžící posedět a dát si drobné občerstvení. K poslechu a tanci jim zahraje kapela Country Jizera.

11. ročník Sportovních her seniorů bude pokračovat v úterý 20. září turnajem v ping-pongu. Prezence začíná v 9:00 v Klementince, kde mají ve cvičebně k dispozici ping-pongový stůl, někteří senioři jej využívají ke sportování běžně během roku.

Pochopitelně se ani letos nemohlo zapomenout na klání v tenise. Stejně jako v minulých letech se hráči sejdou na kurtech LTC v lesoparku Štěpánka, prezence začíná ve středu 21. září v 9:00.

Přihlášky jsou ke stažení na www.klementinka.cz, je nezbytné doručit je do komunitního centra buď osobně, nebo e-mailem na info@klementinka.cz. Záštitu nad sportovními hrami převzal již tradičně náměstek primátora Daniel Marek.