MDŽ v Klementince oslavili recitačním pořadem

Zítřejší Mezinárodní den žen si v pondělí 6. března připomněli v Klementince odpoledním posezením s poezií. Básníci Anna Šímová a František Němeček zarecitovali verše Josefa Čapka, Miroslava Floriana, Josefa Václava Sládka a mnoha dalších autorů, zazněla také jejich autorská tvorba.

Anna Šímová životopisnými medailonky připomněla dvě významné ženy z české historie, totiž Alici Masarykovou a Evu Bosákovou, František Němeček zase zapěl Ach synku, synku.

V závěru akce někteří přítomní muži využili příležitosti, aby ženy pohladili hezkým slovem. “Chtěl jsem poděkovat své milé choti za přípravu tohoto pořadu. Za měsíc spolu budeme 62 let a já jí moc děkuji za hezký život po jejím boku,” řekl své manželce a iniciátorce pravidelných recitačních pořadů v Klementince Jiří Šíma. František Němeček dokonce rozstřihl kytici, kterou jako účinkující dostal, a rozdělil ji mezi všechny přítomné dámy.

Jsem ráda, že jsem dokázala přijít, bylo to opravdu moc pěkné,” zhodnotila recitační pásmo Zdeňka Michalová, která se jako divačka na podobné akce vrací po úraze.

/foto Zdeněk Kolín/