V Klementince se vzpomínalo na maminky

Básníci Anna Šímová a František Němeček připravili na pondělí 15. května u příležitosti nedělního Dne matek pásmo poezie a vyprávění. Vedle veršů převážně českých autorů i svých vlastních zařadili také perličky o maminkách ze školních sešitů a jako již tradičně povídání o některé z významných žen české historie.

“Nebojte, nevybrala jsem Marii Terezii, protože měla hodně dětí. Zvolila jsem osobnost spojenou s Mladou Boleslaví, totiž matku Bedřicha Smetany Barboru Smetanovou,” uvedla svůj medailon Anna Šímová.

Jako překvapení zařadili tvůrci také vtipnou autorskou scénku o tom, jak to vypadá v tradiční české domácnosti, když muž po splnění svých povinností zaslouženě odpočívá a je donekonečna rušen svou ženou, která ani při štupování ponožek nepřestává myslet na jeho blaho. Dlouholeté partnery sehrála Anna Šímová spolu se svým manželem Jiřím. V hledišti je shodou šťastných okolností sledovala i jejich dcera, která do Boleslavi přijela až z Moravy.

Během hodinového pořadu si tři desítky příchozích také spolu s recitátory zazpívaly, na klávesy je doprovodila Klára Němečková.

/foto Zdeněk Kolín/