Bobová dráha, koupaliště a spousta pohybu. V Klementince řádí děti

Druhým dnem pokračuje první letošní příměstský tábor v Komunitním centru Klementinka. Čtyřiadvacet mladých sportovců si užívá rozličné pohybové aktivity od těch nejtradičnějších až po nejrůznější opičí dráhy. Čeká je celodenní výlet na bobovou dráhu, odpoledne na koupališti, společné opékání buřtů a páteční finále s oblíbeným color runem.

“Nejlepší byly soutěže, bavily mě všechny,” shrnula první den čtrnáctiletá Veronika Šubrtová, která se na tábor vrací i se sestrou pravidelně každé léto. Letos je v týmu Korea, děti si totiž vylosovaly světadíl, společně vybraly některou z jeho zemí a nakreslily vlajku. Za daný tým nyní soutěží v celotáborové hře. 

“Měli bychom nad Nigerem vést, prohráli jsme totiž jen jednu soutěž, ve které ale velcí kluci z druhého týmu podváděli,” postěžovala si dvanáctiletá Andrea Buriánková.

Tábor ve spolupráci s Fotbalovou akademií Karla Kozmy je určen pro děti od šesti do patnácti let. Nejde v něm o výkony, ale v první řadě o radost z pohybu. Vygraduje v pátek, příští týden pak naváže druhý turnus pro dalších čtyřiadvacet dětí.

/foto Zdeněk Kolín/