Kontakty+420 703 434 262

O nás


Mezigenerační centrum

Komunitní centrum je místem, kam se budete rádi vracet a kde se budete cítit jako doma, proto se snažíme o přátelský přístup ke všem návštěvníkům. Vítány jsou v centru děti i vnoučata, pro které je připraven výběr deskových her nebo například stolní tenis a míčové hry. Při jednorázových akcích v zahradě bývá pro děti připraveno např. malování na obličej nebo soutěže.


Pro veřejnost nejen z řad seniorů jsou pravidelně připravovány zajímavé, kulturní či vzdělávací programy. Provozní dobu komunitního centra naleznete v sekci kontakty.

Komunitní zahrada

Zahrada byla nově zrekonstruována a v roce 2017 se již slavnostně otevírala. Cílem bylo vytvořit unikátní veřejný prostor pro setkávání se. Venkovní posezení a jezírko s rybičkami dodává zahradě příjemnou atmosféru. Kromě jiného nabízíme k dispozici otevřenou mini knihovnu, ze které je možné knihu si zapůjčit, vyměnit nebo dokonce odnést.

V zahradě se také můžete vyřádit i se svými ratolestmi! K dispozici jsou možné zdarma k zapůjčení balóny, frisbee, kuželky i badminton. Pro kreativní je zde připravena výtvarná dílna, kam si můžou přijít kreslit, malovat nebo tvořit z modelíny.

Zahradu lze využívat každý všední den od pondělí do čtvrtka, v provozní době již od 8:00 hodin. Třetí etapou plánované rekonstrukce na zahradě je historický altán, který by později mohl sloužit například jako hudební ateliér pro pořádání koncertů.

Dobrovolnické centrum pro sociální oblast a Knihovnu Mladá Boleslav

Dobrovolnické centrum bylo založeno v roce 2009 a nově od tohoto roku sídlí i u nás v Klementince. Centrum jako takové zastává roli zprostředkujícího činitele, koordinuje požadavky, přání dobrovolníků a organizací poskytující sociální služby.

Cílem je zajistit zázemí dobrovolníkům, podpořit organizace v sociální oblasti a propagovat dobrovolnictví jako takové, které chápeme jako přirozenou součást života. Dobrovolníci jsou lidé, kteří věnují svůj čas a energii ve prospěch svého okolí. Dělají to ve svém volném čase, bez nároku na finanční odměnu. Více informací o cílech a možnostech, jak se přidat mezi dobrovolníky naleznete v kontaktech.